TEKNOSAB ile Sanayici Esas İşi Olan Üretime Odaklanacak

  • TEKNOSAB|Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi
  • TEKNOSAB|Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi
TEKNOSAB ile Sanayici Esas İşi Olan Üretime Odaklanacak”
 
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Başkanı Remzi Topuk, Bağlantı Elemanları Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tecdelioğlu ve beraberindeki heyeti ağırladı.
 
BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette Meclis Başkanı Remzi Topuk, Bursa iş dünyasının BTSO liderliğinde ortak akıl etrafında buluştuğunu belirterek, bu birlikteliğin Bursa ve ülke ekonomisine önemli kazanımlar sağladığını kaydetti. BTSO’nun hayata geçirdiği projelere de değinen Remzi Topuk, özellikle 20 stratejik alanda hayata geçirilen ‘Sektörel Konsey’ yapılanmasının önemine dikkat çekti. Meclis Başkanı Topuk, “Konsey ve komitelerimizden gelen talep ve öneriler, karar alma mekanizmalarını da harekete geçiriyor. Son dönemde ekonomi yönetimimiz tarafından hayata geçirilen birçok yasal düzenlemenin altında Bursa iş dünyasının ortak aklının imzası var” dedi.
 
“ÜRETİM İÇİN TÜM DETAYLAR PLANLANDI”
Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO’nun makro projeleri arasında yer alan TEKNOSAB ile sanayide yeni bir dönemin başlayacağını söyledi. TEKNOSAB bünyesinde üretim gerçekleştirecek sanayici için tüm detayların planlandığını belirten Remzi Topuk, “Anahtar teslim fabrika modeliyle hayata geçecek olan TEKNOSAB sayesinde sanayicimiz, yalnızca esas işi olan üretime odaklanacak” diye konuştu. 
 
BTSO Meclis Başkanı Topuk, BESİAD’ın da bağlantı elemanları sektöründe Türkiye’de gerçekleştirilen üretimin yaklaşık yüzde 70’ini temsil eden bir dernek olduğuna dikkat çekti. Derneğin sektörün gelişimi noktasında önemli çalışmalara imza attığını belirten Topuk, BESİAD’ın bir üyesi olmaktan ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmekten dolayı memnuniyet duyduğunu da sözlerine ekledi.
 
“TEKNOSAB TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİN BÜYÜK KAZANÇ”
BESİAD Başkanı Mustafa Tecdelioğlu da BTSO’nun gerçekleştirmiş olduğu projeleri hayranlıkla takip ettiklerini söyledi. Özellikle TEKNOSAB’ın Türkiye ekonomisi için büyük bir kazanç olacağını belirten Tecdelioğlu, “Lojistik maliyetlerin yükseldiği bir dönemde TEKNOSAB sunduğu imkanlarla firmalara önemli rekabet avantajı getirecektir. Burada uygulanacak dünya standartlarında son teknoloji üretim yöntemleri de katma değeri artıracak ve ihracatımıza güç katacaktır” ifadelerini kullandı.